Üzleti élet felsőfokon
2024. Április 18. Csütörtök, Andrea, Ilma

Összefogtak a világ cementgyárai, hogy elérjék a zéró kibocsátást 2050-re

40 nemzetközi cement- és betongyár összeállított egy tervet, hogy miként lehetne az egyik legszennyezőbb ágazatot kibocsátásmentessé tenni. A Globális Cement és Beton Szövetség (GCCA) tagjai kidolgoztak egy tervet az ágazat karbonsemlegessé tételére. A cél az, hogy 2050-re az építőanyagiparnak a legszennyezőbb ágazata (a cementipar a világ szén-dioxid-kibocsátásának a 7 százalékáért felel) nulla szén-dioxidot bocsásson a […]

40 nemzetközi cement- és betongyár összeállított egy tervet, hogy miként lehetne az egyik legszennyezőbb ágazatot kibocsátásmentessé tenni.

A Globális Cement és Beton Szövetség (GCCA) tagjai kidolgoztak egy tervet az ágazat karbonsemlegessé tételére. A cél az, hogy 2050-re az építőanyagiparnak a legszennyezőbb ágazata (a cementipar a világ szén-dioxid-kibocsátásának a 7 százalékáért felel) nulla szén-dioxidot bocsásson a légkörbe. A GCCA a Kínán kívüli betonipar körülbelül 80 százalékát képviseli, tehát joggal mondhatjuk, hogy egy globális összefogásról van szó.

A Dezeen információi szerint első lépésként az ágazat az üvegházhatású gázok kibocsátását 25 százalékkal szeretné csökkenteni 2030-ra. Ez körülbelül 5 milliárd tonnával kevesebb CO2-kibocsátást jelent.

Ehhez más anyagot kell találni a nagy karbonlábnyomú cement-összetevő, a salak helyettesítésére, a kőolajalapú tüzelőanyag használatát el kell hagyni, és 2030-ra tíz darab ipari szén-dioxid-megkötő berendezést kell felállítani Indiában, Európában, Észak-Amerikában és Kínában.

A GCCA által kidolgozott terv és keretrendszer megvalósítása a politikai döntéshozók, kormányok és nemzetközi szervezetek hozzájárulását igényli.

Forrás: hvg.hu

Fotó: hvg.hu

További híreink